0 0
A e dini kuptimin e emrit “potazh”?

A e dini kuptimin e emrit “potazh”?

Udhëzimet

Shpërndaje

Emri “potazh” vjen nga frëngjishtja, ku fjala “potage” do të thotë supë e trashë (kremoze), e përbërë nga perime të ndryshme.

Kjo është një gjellë frënge përplot zarzavate të gjelbërta, por edhe perime të tjera.

Në qoftë se nuk keni shumë kohë në dispozicion për drekën tuaj, atëherë kjo gjellë e shijshme, është zgjidhja ideale për ju.

Perimet ziejini e më pas bluajini me blender dore, shtoni mëlmesat, shtalpën e vezët dhe kënaquni me shijen e veçantë që ofron potazhi francez.

Kombinimet e perimeve po ia lëmë imagjinatës suaj!

(Visited 545 times, 1 visits today)
i mëparshmi
Lëng me rrepa të kuqe
i ardhshmi
Miks smoothie kundër kilogramëve të tepërt
  • 545 Pamje
  • Vështirësia: Mesatare

Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

Përzgjedh këtë recetë

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

i mëparshmi
Lëng me rrepa të kuqe
i ardhshmi
Miks smoothie kundër kilogramëve të tepërt