0 0
Akullore me kafe

Akullore me kafe

Përbërësit

3 lugë gjelle kafe instante
ujë
200 ml qumësht i kondensuar
600 ml ajkë e ëmbël
Kuzhina:

  Zbukurojini ditët e nxehta me këtë akullore të shijshme e kremoze të bërë nga pija e zezë e preferuar.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 548 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Kafenë shkrijeni me pak ujë dhe trazojeni mirë në qumështin e kondensuar.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Në një enë më të madhe zbrazeni ajkën e ëmbël e në të shtoni edhe qumështin me kafe. Të gjitha miksojini mirë.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Masën e fituar zbrazeni në enë plastike dhe ruajeni në ngrirje të thellë për të paktën dy orë.

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Puding shtëpiak me mjedra
  i ardhshmi
  Sutliash portugez
  • 548 Pamje
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  3 lugë gjelle kafe instante
  ujë
  200 ml qumësht i kondensuar
  600 ml ajkë e ëmbël

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Puding shtëpiak me mjedra
  i ardhshmi
  Sutliash portugez