0 0
Akullore shtëpie me banane

Akullore shtëpie me banane

Ingredients

Adjust Servings:
1 banane *për person
bajame
fëstekë/pistachio
Cuisine:

  Freskojuni me këtë desert shtëpiak, i cili bëhet shumë shpejt.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,159 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Bananet pritini në rrathë e më pas vendosini në një enë të mbyllur ose në qese dhe lërini në ngrirje të thellë për dy orë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Pas dy orësh, do t’iu duhen disa minuta kohë për t’I bluar në blender duke përfituar një akullore kremoze.

  Step 3
  Mark as Complete

  Meqë babanet janë të ëmbla, nuk do të keni nevojë për sheqer shtesë, prandaj veëm shtoni pak bajame ose fëstëkë të thërmuar.

  Step 4
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Biftek në salcë kërpudhash
  next
  Pulë Caprese
  • 1,159 Views
  • 2 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 banane *për person
  bajame
  fëstekë/pistachio

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Biftek në salcë kërpudhash
  next
  Pulë Caprese