0 0
Antibiotik natyral kundër escheria coli

Antibiotik natyral kundër escheria coli

Kuzhina:

  Udhëzimet

  Shpërndaje

  Efektet antibakteriale dhe antivirale të përbërësve të mëposhtëm mund të shkatërrojnë edhe bakteret më të sofistikuara sic është escheria coli.

  250 gr rrënjë magdanozi

  250 gr limon me lëvore

  250 gr mjaltë

  2 dcl vaj ulliri

   

  Rrënjët e magdanozit dhe limonin me lëvore grijini imët. Pastaj të gjithë përbërësit përfshirë edhe mjaltën e vajin e ullirit miksojini në blender.

  Është e këshillueshme që mjalta dhe limoni të jenë organike.

  Masën e fituar ruajeni në frigorifer.

  Konsumohet esëll çdo mëngjes nga një lugë e vogël.

  Bakteri do të zhduket, pas përfundimit të kavanozit me këtë ilaç natyral.

  Në rast se ju shfaqen  simptoma të padëshirueshme, gjithsesi konsultohuni me mjekun.

  (Visited 2 206 times, 1 visits today)
  i mëparshmi
  Sallatë me lakër të kuqe
  i ardhshmi
  Tortë me mollë
  • 2 206 Pamje
  • Vështirësia: Mesatare

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Sallatë me lakër të kuqe
  i ardhshmi
  Tortë me mollë