0 0
Arsyet pse duhen konsumuar qepët e njoma

Arsyet pse duhen konsumuar qepët e njoma

Directions

Share

Qepët e njoma janë shumë të ushqyeshme dhe të pasura me vitamina dhe minerale të cilat ndihmojnë në parandalimin e shumë sëmundjeve.

Ato janë edhe burim i mirë i vitaminave A, K dhe C, derisa mineralet përmbajnë mjaft fosfor, kalium dhe kalcium.

Për shkak të përmbajtjes anti-baktere mbrojnë trupin nga to, dhe përmirësojnë tretjen e ushqimit.

Ja, cilat janë dobitë e konsumimit të qepëve të njoma:


1. Ruajnë zemrën 

Qepët e reja janë me plot anti-oksidues, që ndihmojnë në luftën kundër radikaleve të lira, që dëmtojnë qelizat në inde. Po ashtu, përmbajnë mjaft vitaminë C, që ndihmon në tensionin e gjakut për të qëndruar në kufijtë e lejuar të normales dhe mbron nga paraqitja e sëmundjeve të zemrës.

2. Mbrojnë shikimin


Qepët e reja mbrojnë nga problemet e syve, ndërsa prania e vitaminës A ul rrezikun nga paraqitja e degjenerimit të makulës.

3. Forcojnë eshtrat dhe imunitetin

Vitaminat C dhe K në qepët e reja mbrojnë dhe forcojnë eshtrat. Ato përmirësojnë prodhimin e kolagjenit dhe ruajnë dendësinë e eshtrave. Një qepë e njomë përmban rreth 20 mikrogramë vitaminë K dhe 1,6 mikrogramë vitaminë C, që është 22 për qind e dozës së rekomanduar ditore të këtyre vitaminave, të cilat përmirësojnë shëndetin e eshtrave.

4. Zvogëlojnë kolesterolin

Qepët e reja përmbajnë substanca të shumta që ulin kolesterolin e keq në gjak. Pjesa e tij e gjelbër është shumë e shëndetshme dhe përveç asaj që ndihmon në uljen e kolesterolit, është i mirë edhe për kthimin e sheqerit të lartë në shkallë normale.

5. Janë të mira për lëkurën 

Qepët e reja ndihmojnë organizmin që të prodhojë sasi më të mëdha të kolagjenit dhe që ta ripërtërijë. Kolagjeni është i domosdoshëm që lëkura të mbetet e bukur.

(Visited 578 times, 1 visits today)
previous
Pasta me domate të pjekura
next
Sallatë me lakër të kuqe
  • 578 Views
  • Vështirësia: Medium

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Bookmark this recipe

Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

previous
Pasta me domate të pjekura
next
Sallatë me lakër të kuqe