0 0
Biskota me cokollatë

Biskota me cokollatë

Ingredients

4 ½ filxhanë miell
1 lugë e vogël sodë bikarbonë
½ filxhan gjalpë * në temperaturë dhome
1 ½ filxhan sheqer kafe
½ filxhan sheqer
2 puding vanilje
4 vezë
1 lugë receli ekstrakt vanilje
4 filxhanë cokollatë gatimi * të grirë imët
Cuisine:

  Pasi t’i keni provuar, nuk do të doni më biskota të tjera.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,930 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Miellin siteni bashkë me sodën bikarbonë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Në një enë të madhe trazojeni sheqerin dhe gjalpën. Shtojuni edhe pudingun instant dhe miksojini mirë derisa të krijoni një masë homogjene.

  Step 3
  Mark as Complete

  Vezët rrahini bashkë me vaniljen e më pas shtojini tek mielli.

  Step 4
  Mark as Complete

  Në fund shtoni edhe cokollatën, trazojini mirë të gjitha e krijoni një brumë homogjen.

  Step 5
  Mark as Complete

  Me lugë merrni nga brumi dhe renditini topthat në tepsi.

  Step 6
  Mark as Complete

  Piqini në furrën e parangrohur në 180 gradë për 12 minuta.

  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Lakër e kaurdisur
  next
  Tortë me gështenjë
  • 1,930 Views
  • 30 min
  • Vështirësia: Easy
  • 180

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  4 ½ filxhanë miell
  1 lugë e vogël sodë bikarbonë
  ½ filxhan gjalpë * në temperaturë dhome
  1 ½ filxhan sheqer kafe
  ½ filxhan sheqer
  2 puding vanilje
  4 vezë
  1 lugë receli ekstrakt vanilje
  4 filxhanë cokollatë gatimi * të grirë imët

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Lakër e kaurdisur
  next
  Tortë me gështenjë