0 0
Biskota me shije kafeje

Biskota me shije kafeje

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
400 gr miell
250 gr gjalpë
200 gr sheqer
6 lugë gjelle kafe të ftohtë
2 sheqer vanilje
2 lugë gjelle kakao
1 lugëz tharm buke
Kuzhina:

  Për të gjithë adhuruesit e kafesë, sjellim biskota me shijen e kësaj pijeje të preferuar.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 868 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Gjalpën e mbajtur në temperaturë dhome rraheni bashkë me sheqerin dhe sheqer vaniljen.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtoni kafenë, miellin, tharmin e bukës dhe kakaon.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Nga brumi i fituar, formësoni toptha të vegjël, të cilët do t’i rendisni në tepsinë e mbuluar me letër kuzhine.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Biskotat spërkatini me pak sheqer.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Piqini në furrën e parangrohur në 180 gradë për 10 minuta.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëfshin mirë.

  i mëparshmi
  Bullgur me pulë e perime
  i ardhshmi
  Kek Llava
  • 868 Pamje
  • 30 min
  • Servon 8
  • Vështirësia: Mesatare
  • 180

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  400 gr miell
  250 gr gjalpë
  200 gr sheqer
  6 lugë gjelle kafe të ftohtë
  2 sheqer vanilje
  2 lugë gjelle kakao
  1 lugëz tharm buke

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Bullgur me pulë e perime
  i ardhshmi
  Kek Llava