0 0
Biskota sanduiç

Biskota sanduiç

Ingredients

4 vezë
4 filxhanë sheqer * filxhani: 100 ml
3 filxhanë vaj
10 gr sheqer vanilje
15 gr pluhur pjekurinash
9 filxhanë miell
reçel kajsie
sheqer pluhur
Cuisine:

  Biskota të shijshme, që do të doni t’i ndani me të gjithë ata që do t’u vijnë për vizitë në shtëpi. Me Shije!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 951 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Vezët rrahini bashkë me sheqerin e sheqer vaniljen derisa të shkumojnë, pastaj shtoni vajin dhe pluhurin për pjekurina të bërë bashkë me miell.

  Step 2
  Mark as Complete

  Krijoni një brumë homogjen, të cilin duhet ta lini të pushojë në frigorifer për një orë e gjysmë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Furrën ngroheni në 180 gradë, tavën mbulojeni me letër kuzhine.

  Step 4
  Mark as Complete

  Nga brumi që ka pushuar krijoni toptha të vegjël, të cilët duhet t’i rendisni në tavë.

  Step 5
  Mark as Complete

  Kujdesuni të lini hapësirë të mjaftueshme ndërmjet biskotave, pasiqë ato gjatë pjekjes do të fryhen e rriten.

  Step 6
  Mark as Complete

  Piqini për afro 10 minuta duke u kujdesur që të mos skuqen.

  Step 7
  Mark as Complete

  Biskotat e pjekura lini të ftohen e më pas me ndihmën e recelit bëjini bashkë nga dy.
  Para servimit spërkatini me sheqer pluhur.

  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Sheqerpare Dibre
  next
  Sallatë Mimoza
  • 951 Views
  • 2 hr
  • Vështirësia: Medium
  • 180

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  4 vezë
  4 filxhanë sheqer * filxhani: 100 ml
  3 filxhanë vaj
  10 gr sheqer vanilje
  15 gr pluhur pjekurinash
  9 filxhanë miell
  reçel kajsie
  sheqer pluhur

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Sheqerpare Dibre
  next
  Sallatë Mimoza