0 0
Biskota të bardha

Biskota të bardha

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
300 gr bajame të bluara
150 gr çokollatë e bardhë
120 gr sheqer
3 lugë gjelle miell
2 lugë gjelle niseshte
1 pluhur pjekurinash
2 vezë
1 lëvore portokalli
Kuzhina:

  Një ide për të përdorur lëvoret e portokallit. Gatuani këto biskota të shijshme e të bardha.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 1 033 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Vezët rrahini bashkë me sheqerin derisa të fitoni një masë kremoze.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj, tek masa shtoni çokollatën e shkrirë, bajamet, lëvoren e portokallit, miellin, pluhurin për pjekurina dhe niseshtenë.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Formoni një brumë të butë. Nga brumi I formuar ndani toptha të vegjël, të cilët duhet më pas t’I rendisni në tavën përkatëse dhe t’i lini të pushojnë për 2 orë.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Pas kësaj periudhe, biskotat e formuara, piqini në furrën e parangrohur në 200 gradë për 5 minuta.

  Ju bëfshin mirë.

  i mëparshmi
  Kek Zebra
  i ardhshmi
  Salcë e gjelbër për pasta
  • 1 033 Pamje
  • 2 hr
  • Servon 6
  • Vështirësia: e Lehtë
  • 200 grade

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  300 gr bajame të bluara
  150 gr çokollatë e bardhë
  120 gr sheqer
  3 lugë gjelle miell
  2 lugë gjelle niseshte
  1 pluhur pjekurinash
  2 vezë
  1 lëvore portokalli

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Kek Zebra
  i ardhshmi
  Salcë e gjelbër për pasta