0 0
Bizele me shpatull pule

Bizele me shpatull pule

Ingredients

Adjust Servings:
300 gr shpatulla pule
2 qeska bizele të ngrira
1 domate
kripë dhe piper i zi
2 karrota
1 qepë
Cuisine:

  Një drekë e shijshme për të gjithë familjen që nuk merr shumë kohë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 256 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Domaten e qëruar vendoseni në blender bashkë me karrotat e qëruara dhe qepën.

  Step 2
  Mark as Complete

  Bluajini imët.

  Step 3
  Mark as Complete

  Në një tenxhere mesatare vendoseni mishin e shpatullës pa kocka e të prerë në kubikë të vegjël.

  Step 4
  Mark as Complete

  Hidhjani pak vaj e ujë dhe kaurdiseni në zjarr mesatar.

  Step 5
  Mark as Complete

  Kur të nis të marrë valë, tek kjo masë shtoni masën e bluar në blender. Kriposeni e piperoseni.

  Step 6
  Mark as Complete

  Lë të kaurdisen të gjitha bashkë për një kohë.

  Step 7
  Mark as Complete

  Pastaj shtoni bizelen e ngrirë, shtoni edhe pak dhe vazhdojeni zierjen derisa gjella të fitojë trashësinë e dëshiruar.

  previous
  Pogaçëza me djath
  next
  Vitamina në kavanoz- largojnë lodhjen, përmirësojnë imunitetin
  • 256 Views
  • 1 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  300 gr shpatulla pule
  2 qeska bizele të ngrira
  1 domate
  kripë dhe piper i zi
  2 karrota
  1 qepë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Pogaçëza me djath
  next
  Vitamina në kavanoz- largojnë lodhjen, përmirësojnë imunitetin