0 0
Bollgur me perime

Bollgur me perime

Cuisine:

  Një recetë e lehtë, e thjeshtë dhe me shumë Shije!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 9,673 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Vajin e gjalpën i vendos në zjarr. Kur të shkrihet gjalpa shton qepën, kërpudhat e karrotat. Të gjitha zihen në zjarr mesatar derisa të zbuten perimet. Shton edhe specat e bizelet dhe vazhdon e zien derisa të zbuten edhe këta.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shton mëlmesa sipas dëshirës dhe në fund hedh edhe një gotë uji bollgur. Kësaj mase ia shton 1 litër supë pule ose perimesh.

  Step 3
  Mark as Complete

  Gjella zihet edhe 20 minuta të tjerë në zjarr të ngadalshëm dhe e mbuluar me kapak derisa të shterrojë ujin.

  previous
  Supë me presh
  next
  Sallatë me spinaq e kërpudha
  • 9,673 Views
  • 30 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Supë me presh
  next
  Sallatë me spinaq e kërpudha