0 0
Bollgur me pulë

Bollgur me pulë

Ingredients

Adjust Servings:
500 ml ujë
200 gr mish pule
1 gotë bollgur
1 qepë
1 karrota
1 spec
vaj
kripë dhe piper i zi
vegeta Podravka
Cuisine:

  Kjo është një pjatë pak e pazakonshme, e cila do të befasojë për të mirë familjarët tuaj. Me Shije!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 16,163 times, 9 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Perimet pritini në kube të vogla dhe fërgojini në vaj.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtoni edhe mishin e copëtuar të pulës dhe fërgojini edhe 10 minuta të tjerë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Më pas shtoni edhe bollgurin, përziejeni lehtas dhe fërgojini të gjitha bashkë për pak minuta.

  Step 4
  Mark as Complete

  Në fund shtoni ujin dhe gjellën ziejeni derisa të shterrojë të gjithë lëngun.

  previous
  Akullore me lajthi
  next
  Peshk krap në tavë
  • 16,163 Views
  • 40 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  500 ml ujë
  200 gr mish pule
  1 gotë bollgur
  1 qepë
  1 karrota
  1 spec
  vaj
  kripë dhe piper i zi
  vegeta Podravka

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Akullore me lajthi
  next
  Peshk krap në tavë