0 0
Brownie me reçel molle

Brownie me reçel molle

Ingredients

Adjust Servings:
1/3 filxhan vaj
½ filxhan reçel mollash
½ filxhan sheqer
1 filxhan miell
1 pluhur pjekurinash
½ lugë reçeli sodë bikarbonë
2 vezë
1 lugë e vogël ekstrakt vanilje
¼ filxhan arra të thërmuara
Cuisine:

  Provojeni këtë recetë dhe ndryshojeni tërësisht shijen e “brownie-ve” që hani çdo ditë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 307 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Furrën ngroheni në 180 gradë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Përziejini bashkë vajin, reçelin e kakaon.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtoni sheqerin dhe miksojini mirë të gjitha derisa të shkrihet sheqeri.

  Step 4
  Mark as Complete

  Shtoni vezët dhe vaniljen.

  Step 5
  Mark as Complete

  Përbërësit e thatë shtoni tek masa e miksuar e më pas të gjitha zbrazini në tavën ku do të piqen.

  Step 6
  Mark as Complete

  Sipër ëmbëlsirës hidhini arrat e thërmuara.

  Step 7
  Mark as Complete

  Piqeni në furrën e parangrohur për 20-30 minuta.

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Patate të pjekura në furrë
  next
  Sallatë me bishtaja e djath feta
  • 307 Views
  • 30 min
  • Serves 6
  • Vështirësia: Medium
  • 180

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1/3 filxhan vaj
  ½ filxhan reçel mollash
  ½ filxhan sheqer
  1 filxhan miell
  1 pluhur pjekurinash
  ½ lugë reçeli sodë bikarbonë
  2 vezë
  1 lugë e vogël ekstrakt vanilje
  ¼ filxhan arra të thërmuara

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Patate të pjekura në furrë
  next
  Sallatë me bishtaja e djath feta