0 0
Brownie pa vezë

Brownie pa vezë

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
2 gota jogurt
2 gota sheqer
1 gotë vaj
2 gota miell
3 lugë gjelle kakao
1 lugë receli sodë bikarbonë
Glazura:
200 gr cokollatë gatimi
7 lugë gjelle qumësht
7 lugë gjelle sheqer
50 gr gjalpë
Kuzhina:

  A keni gatuar ndonjëherë brownie pa vezë? Bëhet po kaq i mirë sa edhe varianti me vezë i kësaj ëmbëlsire.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 920 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Fillimisht bëjini bashkë të gjithë përbërësit e thatë.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj shtoni përbërësit e tjerë.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Tavën lyejeni me pak yndyrë e më pas zbrazeni masën e brumit.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Ëmbëlsirën piqeni në furrën e parangrohur në 180 gradë për afro 25 minuta.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Përbërësit për glazurën ziejini bashkë e më pas hidhini mbi ëmbëlsirën e nxehtë.

  i mëparshmi
  Kek me shije limoni
  i ardhshmi
  Mish pule në gjalpë kikiriku
  • 920 Pamje
  • 40 min
  • Servon 6
  • Vështirësia: Mesatare
  • 180 grade

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  2 gota jogurt
  2 gota sheqer
  1 gotë vaj
  2 gota miell
  3 lugë gjelle kakao
  1 lugë receli sodë bikarbonë
  Glazura:
  200 gr cokollatë gatimi
  7 lugë gjelle qumësht
  7 lugë gjelle sheqer
  50 gr gjalpë

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Kek me shije limoni
  i ardhshmi
  Mish pule në gjalpë kikiriku