0 0
Brownies

Brownies

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
200 gr cokollatë gatimi
200 gr gjalpë
100 gr miell
60 gr kakao
5 gr pluhur pjekurinash
1 lugë gjelle aromë vanilje
250 gr sheqer
pak kripë
4 vezë
Kuzhina:

  Për të lëpirë gishtat! Kjo është përfundimisht receta më e mirë për brownies, që keni provuar ndonjëherë! Me Shije!

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 1 059 times, 3 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Cokollatën dhe gjalpën shkrijini në avull.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Në një enë bashkoni miellin, pluhurin për pjekurina, kakaon, sheqerin dhe kripën. Shtoni cokollatën e shkrirë bashkë me gjalpën dhe miksojeni mirë masën.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtoni vezët dhe aromën e vaniljes dhe masën përziejeni edhe njëherë mirë, derisa të krijoni një masë homogjene.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Brumin e formuar hidheni në një kallëp të përmasave 20x30cm, të cilin e keni mbuluar me letër kuzhine të lyer me vaj dhe piqeni për 18 minuta në furrën e parangrohur në 180 gradë.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Ëmbëlsirën e ftohur priteni në kube dhe para shërbimit spërkateni me sheqer pluhur.

  i mëparshmi
  Sallatë me tranguj e rrepka
  i ardhshmi
  Supë me thjerrëza të kuqe
  • 1 059 Pamje
  • 40 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë
  • 180 grade

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  200 gr cokollatë gatimi
  200 gr gjalpë
  100 gr miell
  60 gr kakao
  5 gr pluhur pjekurinash
  1 lugë gjelle aromë vanilje
  250 gr sheqer
  pak kripë
  4 vezë

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Sallatë me tranguj e rrepka
  i ardhshmi
  Supë me thjerrëza të kuqe