0 0
Bukë çokollate

Bukë çokollate

Ingredients

Adjust Servings:
450 gr miell i bardhë gruri
25 gr kakao
1 lugë receli kripë
25 gr sheqer kallami
10 gr tharm buke
1 lugë gjelle vaj
300 ml ujë
Cuisine:

  Receta për një bukë aromatike me shije shumë të vecantë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 100 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Miellin, kakaon, kripën, sheqerin dhe tharmin e bukës bëjini bashkë në një enë të thellë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtoni vajin dhe ujin e vakët. Përziejini mirë të gjitha duke krijuar një brumë të butë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Brumin e fituar lëreni të pushojë në vend të ngrohtë derisa të dyfishohet në masë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Pastaj punojeni me duar duke i dhënë formën e dëshiruar. Vendoseni në tavën e mbuluar me letër kuzhine, mbulojeni dhe lëreni të pushojë edhe për 30 minuta të tjera.

  Step 5
  Mark as Complete

  Piqeni në furrën e parangrohur ne 200 gradë për 45 minuta.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Rriska buke me avokado
  next
  Qofte me mish pule
  • 100 Views
  • 2.30 hr
  • Serves 6
  • Vështirësia: Medium
  • 200

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  450 gr miell i bardhë gruri
  25 gr kakao
  1 lugë receli kripë
  25 gr sheqer kallami
  10 gr tharm buke
  1 lugë gjelle vaj
  300 ml ujë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Rriska buke me avokado
  next
  Qofte me mish pule