0 0
Bukë irlandeze

Bukë irlandeze

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
500 gr miell
1 lugëz kripë
1 lugëz sodë bikarbonë
350 ml qumësht
2 lugë gjelle lëng limoni
Kuzhina:

  Gatuani një bukë shtëpie për vetëm gjysmë ore dhe kënaquni me shijen e jashtëzakonshme të saj.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 392 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Furrën ngroheni në 200 gradë.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Qumështin dhe lëngun e limonit bashkojini dhe lërini të pushojnë për 5 minuta.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Miellin, kripën, sodën bikarbonë bëjini bashkë e më pas këtë masë bashkojeni me qumështin.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Do të duhej të përfitonit një brumë pak ngjitës. Sipas nevojës shtoni akoma miell.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Brumin e fituar vendoseni në tepsinë adekuate dhe piqeni në furrën e parangrohur për 20-30 minuta derisa të marrë një ngjyrë të artë.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Pogaçe me miell misri
  i ardhshmi
  Çaji i gjetheve të mjedrës dhe beneficionet e tij shëndetësore tek gratë
  • 392 Pamje
  • 40 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: Mesatare
  • 200

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  500 gr miell
  1 lugëz kripë
  1 lugëz sodë bikarbonë
  350 ml qumësht
  2 lugë gjelle lëng limoni

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Pogaçe me miell misri
  i ardhshmi
  Çaji i gjetheve të mjedrës dhe beneficionet e tij shëndetësore tek gratë