0 0
Bukë me çokollatë e banane

Bukë me çokollatë e banane

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
600 gr banane *pikaloshe
150 gr çokollatë e zezë
150 gr tërshërë
220 gr gjalpë
15 gr kakao
3 lugë gjelle mjaltë
100 ml ujë
Kuzhina:

  Kënaquni me shijen e veçantë të kësaj pjekurine të ëmbël. Mos harroni ta ndani me njerëzit e zemrës.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 174 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Hidhini në blender të gjithë përbërësit përpos 50 gr çokollatë.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Miksojini derisa të fitoni një masë të trashë homogjene.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj shtojani edhe çokollatën e ndarë anash dhe brumin e fituar zbrazeni në kallëp të zakonshëm buke të lyer me yndyrë.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Piqeni për afro 35 minuta në furrën e parangrohur në 180 gradë.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj largojeni nga furra e lëreni të pushojë edhe 10 minuta të tjera.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Shërbejeni!
  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Sallatë pule me avokado
  i ardhshmi
  Sallatë frutash me mascarpone
  • 174 Pamje
  • 1 hr
  • Servon 6
  • Vështirësia: Mesatare
  • 180

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  600 gr banane *pikaloshe
  150 gr çokollatë e zezë
  150 gr tërshërë
  220 gr gjalpë
  15 gr kakao
  3 lugë gjelle mjaltë
  100 ml ujë

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Sallatë pule me avokado
  i ardhshmi
  Sallatë frutash me mascarpone