0 0
Burrito në furrë

Burrito në furrë

Ingredients

Adjust Servings:
400 gr mish të bluar
150 ml lëng pule
1 qepë
4 lugë gjelle pure domatesh
200 gr djath gauda
6 petë tortilja
Cuisine:

  Shpejt e shijshëm. Për të gjithë adhuruesit e ushqimit meksikan.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 550 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Qepën grijeni imët e më pas kaurdiseni në vaj.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtoni edhe perimet e tjera të grira në kubikë të vegjël dhe mishin e bluar.

  Step 3
  Mark as Complete

  Kaurdisini mirë të gjitha e në fund shtojuni purenë e domates dhe lëngun e pulës.

  Step 4
  Mark as Complete

  Vazhdojeni zierjen edhe për 15 minuta të tjera e më pas masën lëreni të ftohet.

  Step 5
  Mark as Complete

  Petët tortilla mbushini me masën e përgatitur, spërkatini me djathin e grirë ne rende e mbështillini.

  Step 6
  Mark as Complete

  Renditini në tavën përkatëse dhe piqini në furrën e parangrohur në 200 gradë për 20 minuta.

  Step 7
  Mark as Complete

  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Tortë cokollate pa miell
  next
  Domate jeshile turshi
  • 550 Views
  • 1 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium
  • 200 gr

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  400 gr mish të bluar
  150 ml lëng pule
  1 qepë
  4 lugë gjelle pure domatesh
  200 gr djath gauda
  6 petë tortilja

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Tortë cokollate pa miell
  next
  Domate jeshile turshi