0 0
Cannelloni me spinaq

Cannelloni me spinaq

Cuisine:

  Një vakt me cannelloni, asnjëherë nuk është një ide e keqe. Sidomos tani në stinën e pranverës, kur kemi spinaq me bollëk. Po ndajmë me ju recetën për cannelloni të mbushur me spinaq. Me Shije!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,422 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Së pari zieni spinaqin për pak minuta në ujë me kripë. Ia shtojmë krem djathin, kripën e piperin. E përziejmë mirë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Qepa e grirë imët dhe thelpinjtë e hudhrës fërgohen në vaj. Kur të jenë zbutur ua shtojmë domatet e onzervuara dhe ajkën e qumështit. Shtojmë edhe kripë, piper e mëlmesa sipas dëshirës dhe i lëmë të ziejnë edhe disa minuta në temperaturë të ulët.

  Step 3
  Mark as Complete

  Canellonit mbushni me spinaqin e përzier me krem djath. Më së lehti mbushen me pajisjen për tulumba. Nëse nuk e keni atë, mund të përdorni një qese të shpuar në qoshe.

  Step 4
  Mark as Complete

  Më pas canellonit i rendisni në tavën ku do të piqen dhe sipër ua hidhni masën me domate e qepë. Sipër saj shtoni djath për pica.

  Step 5
  Mark as Complete

  Canellonit e mbushur piqen në furrën e parangrohur në 200 gradë për gjysmë orë. 10 minuta para nxjerrjes nga furra është mirë t’i mbuloni me letër për pjekje në mënyrë që të evitoni pjekjen e tepërt.

  previous
  Kynefe
  next
  Toblerone të shtëpisë
  • 1,422 Views
  • 1 hr
  • Serves 6
  • Vështirësia: Medium
  • 200

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Kynefe
  next
  Toblerone të shtëpisë