0 0
Carbonara

Carbonara

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
1 pako makarona
3 vezë
3 gota ajkë të thartë/shtalpë
300 gr proshutë gjedhi
rigon
vaj ulliri
kripë dhe piper i zi
mëlmesa
parmezan
pak magdanoz
Kuzhina:

  Carbonara bëhet në shumë mënyra. Kjo është njëra nga ato!

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 640 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Në ujë me kripë ziejini makaronat. Shtojuni pak vaj ulliri e më pas kullojini mirë.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Proshutën fërgojeni lehtë në tigan.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Në një enë të vecantë trazojini bashkë shtalpën e vezët. Pastaj shtojini proshutën e fërguar dhe rigonin.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Makaronat bëjini bashkë me salcën. Sipër tyre shtoni djath parmesan dhe pak magdanoz.

  Ju bëfshin mirë.

  i mëparshmi
  Smoothie me shalqi
  i ardhshmi
  Salcë belushi
  • 640 Pamje
  • 30 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  1 pako makarona
  3 vezë
  3 gota ajkë të thartë/shtalpë
  300 gr proshutë gjedhi
  rigon
  vaj ulliri
  kripë dhe piper i zi
  mëlmesa
  parmezan
  pak magdanoz

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Smoothie me shalqi
  i ardhshmi
  Salcë belushi