0 0
Cheesecake pa djathë

Cheesecake pa djathë

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
225 gr biskota
75 gr gjalpë
1 lugë gjelle mjaltë
400 ml qumësht të kondensuar
300 ml ajkë për gatim
4 limona
fruta mix
Kuzhina:

  Një zgjidhje për të gjithë personat që e duan ëmbëlsirën cheesecake, por jo edhe thartirën e tepërt.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 403 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Biskotat bluajini në blender. Qumështin shkrijeni bashkë me gjalpën dhe hidhjani biskotave të bluara.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Masën e fituar shtrojeni në enën adekuate dhe piqeni për 8 minuta në furrën e parangrohur në 120 gradë.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Në një enë më të thellë bashkojini qumështin e kondenzuar, ajkën për gatim dhe lëvoret e limonëve.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Ziejini për disa minuta në temperaturë të ulët.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj këtë masë hidheni mbi petën e pjekur dhe lëreni të pushojë në frigorifer gjatë natës.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Sipas dëshirës shërbejeni të shoqëruar me fruta.

  Hapi 7
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Sardele të fërguara
  i ardhshmi
  Salmon i butë
  • 403 Pamje
  • 1 hr
  • Servon 6
  • Vështirësia: Mesatare
  • 120

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  225 gr biskota
  75 gr gjalpë
  1 lugë gjelle mjaltë
  400 ml qumësht të kondensuar
  300 ml ajkë për gatim
  4 limona
  fruta mix

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Sardele të fërguara
  i ardhshmi
  Salmon i butë