0 0
Chilli klasik me mish

Chilli klasik me mish

Cuisine:

  Një recetë amerikane e bërë sipas mënyrës ballkanike. Provojeni patjetër.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,134 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Qepën edhe hudhrën e grirë imët fërgojini në vaj të nxehtë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtoni mishin e bluar dhe masën kaurdiseni derisa mishit ë jetë gjysmë i zier.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtoni fasulen, misrin dhe domatet.

  Step 4
  Mark as Complete

  Shtoni edhe pak ujë dhe gjellën lëreni të ziejë në temperaturë të ulët për 30 minuta.

  Step 5
  Mark as Complete

  Pastaj shtoni specin djegës, kripën, piperin e vegetën dhe ziejeni edhe gjysmë ore. Shtoni ujë sipas nevojës.

  previous
  Salcë e shëndetshme për sanduicë
  next
  Speca n’furrë
  • 1,134 Views
  • 1.30 hr
  • Serves 6
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Salcë e shëndetshme për sanduicë
  next
  Speca n’furrë