0 0
Çokollatë e djath- shije e përsosur

Çokollatë e djath- shije e përsosur

Cuisine:

  Për të gjithë adhuruesit e çokollatës e të djathit, sjellim këtë desert të përsosur, i cili nuk do t’u marrë shumë kohë gjatë përgatitjes.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 83 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Biskotat thërmojini e bashkojini me gjalpën e shkrirë dhe një lugë sheqer.

  Step 2
  Mark as Complete

  Masën e fituar shtrojeni në kallëpin me diametër prej 18 cm.

  Step 3
  Mark as Complete

  Pananë miksojeni mirë e shtojani çokollatën e shkrirë e të ftohur bashkë me kakaon e përzier me ujë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Në një enë tjetër bashkoni pjesën e mbetur të sheqerit dhe krem djathin. Këtë masë shtojeni gradualisht tek masa me çokollatë.

  Step 5
  Mark as Complete

  Masën e fituar zbrazeni mbi petën e ftohur të bërë me biskota të thërmuara e gjalpë.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ëmbëlsirën vendoseni në ngrirje për një orë. Pas kësaj periudhe kalojeni edhe për gjysmë ore në frigorifer.

  Step 7
  Mark as Complete

  Më pas mund ta shërbeni.

  Step 8
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Paragjellë e vecantë me toptha
  next
  Tortë e purpurtë
  • 83 Views
  • 2 hr
  • Serves 6
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Paragjellë e vecantë me toptha
  next
  Tortë e purpurtë