0 0
Cupcake me limon

Cupcake me limon

Cuisine:

  Ju sjellim një recetë fenomenale, me të cilën do të mund të surprizoni të dashurin/ën tuaj!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 96 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Gjalpën e mbajtur në temperaturë dhome rraheni bashkë me sheqerin e sheqer vaniljen.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtoni vezët dhe lidheni masën mirë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Pastaj shtoni edhe jogurtin dhe lëvoren e limonit të grirë në rende. Miksojini.

  Step 4
  Mark as Complete

  Derisa e miksoni këtë masë, shtoni gradualisht miellin e bërë bashkë me pluhurin për pjekurina. Masa duhet të miksohet mirë.

  Step 5
  Mark as Complete

  Mbushini 2/3 e kallëpëve për muffins me masën e përgatitur.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ëmbëlsirat piqini në furrën e parangrohur në 170 gradë për 20 minuta.

  Step 7
  Mark as Complete

  Kur të jenë pjekur, lërini të ftohen.

  Step 8
  Mark as Complete

  Për kremin miksoni djathin me sheqerin dhe sheqer vaniljen.

  Step 9
  Mark as Complete

  Pastaj shtoni pananë e ëmbël e vazhdoni miksimin derisa kremi i lëngshëm të shndërrohet në një krem relativisht të trashë.

  Step 10
  Mark as Complete

  Sipas dëshirës mund të shtoni edhe disa pika ngjyrë të kuqe(ose sipas dëshirës) ushqimore.

  Step 11
  Mark as Complete

  Cupcaket e pjekur dekorojini me kremin e përgatitur.

  Step 12
  Mark as Complete

  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Tost francez me banane e Nutella
  next
  Drekë e shpejtë me lulelakër të pjekur e lakra Brukseli
  • 96 Views
  • 40 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy
  • 170

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Tost francez me banane e Nutella
  next
  Drekë e shpejtë me lulelakër të pjekur e lakra Brukseli