0 0
Curry me qiqrra

Curry me qiqrra

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
2 kanaçe qiqrra të konzervuara
2 qepë
6 thelpinj hudhre
2 lugë gjelle vaj ulliri
1 lugëz qimnon
1 lugëz koriandër pluhur
1 lugëz spec djegës
1 filxhan magdanoz
kripë dhe piper i zi
Veçoritë:
  Kuzhina:

   Sigurisht deri tani keni përgatitur variante të ndryshme të “curryt” me mish. Por u rekomandojmë që kësaj radhe të provoni një variant vegjetarian të kësaj pjate famoze.

   Përbërësit

   Udhëzimet

   Shpërndaje
   (Visited 131 times, 1 visits today)
   Hapi 1
   E kam përfunduar këtë hap

   Në një tavë të thellë fërgojeni qepën e grirë imët.

   Hapi 2
   E kam përfunduar këtë hap

   Shtoni hudhrën, mëlmesat e magdanozin.

   Hapi 3
   E kam përfunduar këtë hap

   Skuqini të gjitha bashkë për një minutë në temperaturë mesatare.

   Hapi 4
   E kam përfunduar këtë hap

   Shtoni qiqrrat bashkë me lëngun e vet dhe vazhdojeni zierjen për disa minuta derisa të jenë qiqrrat të gatshme.

   Hapi 5
   E kam përfunduar këtë hap

   Gjella shërbehet e ngrohtë.

   Hapi 6
   E kam përfunduar këtë hap

   Ju bëftë mirë.

   i mëparshmi
   Sallatë pule
   i ardhshmi
   Tortë me mollë
   • 131 Pamje
   • 30 min
   • Servon 4
   • Vështirësia: Mesatare

   Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

   Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

   Përbërësit

   Për sa persona doni ta shërbeni
   2 kanaçe qiqrra të konzervuara
   2 qepë
   6 thelpinj hudhre
   2 lugë gjelle vaj ulliri
   1 lugëz qimnon
   1 lugëz koriandër pluhur
   1 lugëz spec djegës
   1 filxhan magdanoz
   kripë dhe piper i zi

   Përzgjedh këtë recetë

   You need to login or register to bookmark/favorite this content.

   i mëparshmi
   Sallatë pule
   i ardhshmi
   Tortë me mollë