0 0
Curry me qiqrra

Curry me qiqrra

Ingredients

Adjust Servings:
2 kanaçe qiqrra të konzervuara
2 qepë
6 thelpinj hudhre
2 lugë gjelle vaj ulliri
1 lugëz qimnon
1 lugëz koriandër pluhur
1 lugëz spec djegës
1 filxhan magdanoz
kripë dhe piper i zi
Features:
  Cuisine:

   Sigurisht deri tani keni përgatitur variante të ndryshme të “curryt” me mish. Por u rekomandojmë që kësaj radhe të provoni një variant vegjetarian të kësaj pjate famoze.

   Ingredients

   Directions

   Share
   (Visited 274 times, 1 visits today)
   Step 1
   Mark as Complete

   Në një tavë të thellë fërgojeni qepën e grirë imët.

   Step 2
   Mark as Complete

   Shtoni hudhrën, mëlmesat e magdanozin.

   Step 3
   Mark as Complete

   Skuqini të gjitha bashkë për një minutë në temperaturë mesatare.

   Step 4
   Mark as Complete

   Shtoni qiqrrat bashkë me lëngun e vet dhe vazhdojeni zierjen për disa minuta derisa të jenë qiqrrat të gatshme.

   Step 5
   Mark as Complete

   Gjella shërbehet e ngrohtë.

   Step 6
   Mark as Complete

   Ju bëftë mirë.

   previous
   Sallatë pule
   next
   Tortë me mollë
   • 274 Views
   • 30 min
   • Serves 4
   • Vështirësia: Medium

   Share it on your social network:

   Or you can just copy and share this url

   Ingredients

   Adjust Servings:
   2 kanaçe qiqrra të konzervuara
   2 qepë
   6 thelpinj hudhre
   2 lugë gjelle vaj ulliri
   1 lugëz qimnon
   1 lugëz koriandër pluhur
   1 lugëz spec djegës
   1 filxhan magdanoz
   kripë dhe piper i zi

   Bookmark this recipe

   Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

   previous
   Sallatë pule
   next
   Tortë me mollë