0 0
Dardha të karamelizuara

Dardha të karamelizuara

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
4 dardha
3 lugë gjelle gjalpë
60 gr sheqer i kaftë
1 lugë gjelle ekstrakt vanilje
Kuzhina:

  A keni provuar ndonjëherë dardha të karamelizuara? Janë një ëmbëlsirë e lehtë dhe ideale për pasditet e gjata të verës. Ua rekomandojmë. Me Shije!

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 996 times, 3 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Dardhat qërojini dhe prisni në katër pjesë për së gjati.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Gjalpën shkrijeni në tigan dhe shtojini dardhat e prera. Fërgojini për afro 5 minuta në të dy anët ose derisa të marrin ngjyrë të artë. Atëherë shtoni sheqer kafe dhe vazhdoni fërgimin e dardhave derisa të karamelizohen. Në fund shtoni edhe ekstraktin e vaniljes.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Dardhat e karamelizuara shërbehen me akullore me shije të vaniljes.

  i mëparshmi
  Croutons
  i ardhshmi
  Makarona me djathë
  • 996 Pamje
  • 20 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  4 dardha
  3 lugë gjelle gjalpë
  60 gr sheqer i kaftë
  1 lugë gjelle ekstrakt vanilje

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Croutons
  i ardhshmi
  Makarona me djathë