0 0
Desert me djath e qershi

Desert me djath e qershi

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
3 filxhanë djath të freskët
1 filxhan qershi
2 qeska pluhur xhelatine *me shije limoni
250 gr krem shllag/pana
Kuzhina:

  Nëse jeni me nxitim, kjo recetë deserti është ideale për ju. Pa sheqer dhe me shumë pak yndyrë, ajo përbën zëvendësuesin perfekt të akullores.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 260 times, 3 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Djathin dhe qershitë e pastruara bluajini në blender derisa të fitoni një masë kremoze.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtoni xhelatinën dhe përziejini edhe një herë mirë.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Gradualisht shtoni edhe krem shllagun.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Dekorojeni sipas dëshirës.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Sallatë me tranguj e shtalpë
  i ardhshmi
  Sanduiç me vezë
  • 260 Pamje
  • 10 min
  • Servon 2
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  3 filxhanë djath të freskët
  1 filxhan qershi
  2 qeska pluhur xhelatine *me shije limoni
  250 gr krem shllag/pana

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Sallatë me tranguj e shtalpë
  i ardhshmi
  Sanduiç me vezë