0 0
Desert me mango

Desert me mango

Ingredients

Adjust Servings:
2 mango
800 ml qumësht kokosi
3 lugë gjelle sheqer pluhur
lëng limoni
Cuisine:

  Një desert i shijshëm për të gjithë adhuruesit e shijeve aziatike.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 280 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Qumështin e kokosit e tundim bashkë me sheqerin pluhur me mikser. E lëmë në frigorifer të pushojë për dy orë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Pastaj bluajmë gjymën e mangos me pak lëng limoni. Mangon e bluar e shtojmë tek qumështi i kokosit i përgatitur më herët dhe i trazojmë me lugë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Mangon tjetër e prejmë në kubikë të vegjël dhe e vendosim në secilën kupë ngapak. Sipër saj hedhim kremin e përgatitur me qumësht kokosi.

  Step 4
  Mark as Complete

  Në fund zbukurojmë me copa mangoje.

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Pulë me parmezan
  next
  Gullash
  • 280 Views
  • 2 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  2 mango
  800 ml qumësht kokosi
  3 lugë gjelle sheqer pluhur
  lëng limoni

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Pulë me parmezan
  next
  Gullash