0 0
Dip me panxhar

Dip me panxhar

Ingredients

Adjust Servings:
1 panxhar i freskët i zier
2 lugë gjelle tërshërë
4 lugë gjelle arra
1/2 lugë gjelle tahini
2-3 lugë gjelle lëng limoni
2 thelpinj hudhre
kripë
vaj ulliri
pak ujë
fara sezami (përsipër)
Cuisine:

  Dip me një shije fantastike, të cilin do ta hanë me shumë qejf edhe më të vegjlit tuaj.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 646 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Panxharin paraprakisht e ziejmë. Është i gatshëm kur thika të kalojë tejpërtej tij.

  Step 2
  Mark as Complete

  E lëmë të ftohet. Pastaj e qërojmë dhe e prejmë në copa të mëdha.

  Step 3
  Mark as Complete

  Pastaj të gjithë përbërësit i vendosim në blender dhe masën e bluajmë derisa të fitojmë trashësinë që kërkojmë.

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Krelanë me kungulleshka
  next
  Avokado me vezë në furrë
  • 646 Views
  • 40 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 panxhar i freskët i zier
  2 lugë gjelle tërshërë
  4 lugë gjelle arra
  1/2 lugë gjelle tahini
  2-3 lugë gjelle lëng limoni
  2 thelpinj hudhre
  kripë
  vaj ulliri
  pak ujë
  fara sezami (përsipër)

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Krelanë me kungulleshka
  next
  Avokado me vezë në furrë