0 0
Djath në kushte shtëpie

Djath në kushte shtëpie

Përbërësit

4 l qumësht i vakët fshati, bio
1 ½ luge gjelle maje djathi
Kuzhina:

  Mos e lini pa e provuar këtë recetë për përgatitjen e djathit në shtëpi.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 2 722 times, 5 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Majën e djathit ia hedhim qumështit të vakët. E përziejmë mirë dhe e lëmë të mbuluar të pushojë për 12 orë në temperaturë dhome.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj kullohet nëpërmjet një nape sterile.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Nga kjo masë do të përfitoni afro 400 gr djath dhe 3 litra hirrë djathi.

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Patate e pjekur me vezë
  i ardhshmi
  Sanduiçë furre me bukën e djeshme
  • 2 722 Pamje
  • 12 ore
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  4 l qumësht i vakët fshati, bio
  1 ½ luge gjelle maje djathi

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Patate e pjekur me vezë
  i ardhshmi
  Sanduiçë furre me bukën e djeshme