0 0
Domate të mbushura

Domate të mbushura

Ingredients

Adjust Servings:
2 kg domate
500 gr kërpudha
4 thelpinj hudhre
3 lugë gjelle krem djath
1 lugë gjelle miell
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Një pjatë e lehtë vegjetariane.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 291 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Domatet lajini, thajini dhe largojuni pjesën tulin duke formuar një formë pjatëze.

  Step 2
  Mark as Complete

  Renditini në tavë dhe kriposini.

  Step 3
  Mark as Complete

  Hudhrën e grirë imët fërgojeni në vaj e më pas shtojani kërpudhat e prera imët dhe tulin e domates.

  Step 4
  Mark as Complete

  Ziejini të gjitha mirë derisa të avullojë lëngu i tepërt. Pastaj shtojani edhe një lugë miell, krem djathin dhe vazhdojeni zierjen edhe për pak minuta.

  Step 5
  Mark as Complete

  Me këtë masë mbushini domatet e parapërgatitura. Mbyllini dhe piqini në furrën e parangrohur në 180 gradë për 30 minuta.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Hani këto superushqime për shëndet maksimal
  next
  Bukëza hamburgeri
  • 291 Views
  • 1 hr
  • Serves 6
  • Vështirësia: Medium
  • 180

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  2 kg domate
  500 gr kërpudha
  4 thelpinj hudhre
  3 lugë gjelle krem djath
  1 lugë gjelle miell
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Hani këto superushqime për shëndet maksimal
  next
  Bukëza hamburgeri