0 0
Domate të thara

Domate të thara

Ingredients

5 kg domate pelati
1 l vaj
1 hudhër
sipas dëshirës mëlmesa
piper kokërr
kripë deti
Cuisine:

  Domatet e thara mund të ndryshojnë tërësisht shijen e ushqimeve tuaja. Meqenëse është një artikull mjaft i shtrenjtë në treg, ne ju sjellim recetën se si t'i përgatisni vetë në shtëpi.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 714 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Domatet lajini, prijini dhe largojuni bishtat e farat.

  Step 2
  Mark as Complete

  Pastaj renditini mbi letër për pjekje.

  Step 3
  Mark as Complete

  Kriposini e piperosini sipas dëshirës dhe vendosini në furrën e parangrohur në 100 gradë për 5 orë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Domatet e thara kështu renditini nëpër kavanozë bashkë me piper të zi kokërr, thelpinj hudhrash e mëlmesa sipas dëshirës.

  Step 5
  Mark as Complete

  Mbulojini me vaj e tundini lehtas për të larguar ajrin e tepërt.

  Step 6
  Mark as Complete

  Mbyllini mirë me kapak dhe ruajini në frigorifer.

  previous
  Pure karrotash
  next
  Pinxhur
  • 714 Views
  • 6 hr
  • Vështirësia: Medium
  • 100

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  5 kg domate pelati
  1 l vaj
  1 hudhër
  sipas dëshirës mëlmesa
  piper kokërr
  kripë deti

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Pure karrotash
  next
  Pinxhur