0 0
Ekspres role pa pjekje

Ekspres role pa pjekje

Ingredients

40 copa biskota të buta
200 gr djath të butë
4 lugë gjelle sheqer pluhur
100 gr ajke e thartë
2 gota qumësht të freskët
100 gr çokollatë të shkrirë
Cuisine:

  Ju prezantojmë me këtë role shtëpie, të cilën do ta përgatisni për jo më shumë se 35 minuta.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,162 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Djathi bashkohet më ajkën e thartë dhe sheqerin pluhur.

  Step 2
  Mark as Complete

  Gjysmën e biskotave të njomura më parë në qumësht i vendosim në një folie plastike/celofan.

  Step 3
  Mark as Complete

  Mbi biskotat vendoset masa me djath e ajkë të thartë. Ajo mbulohet me biskotat e mbetura dhe sërish lyhet me masën me djath të butë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Më pas folien e mbështjellim në atë formë që të fitojmë një role. Pastaj gradualisht lyhet me cokollatë të shkrirë në avull.

  Step 5
  Mark as Complete

  Para konsumimit, roleja duhet të qëndrojë në frigorifer për 4 orë.

  previous
  Tavë me spinaq
  next
  Me cfarë mund të zëvendësohen vezët në gatim?
  • 1,162 Views
  • 35 min
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  40 copa biskota të buta
  200 gr djath të butë
  4 lugë gjelle sheqer pluhur
  100 gr ajke e thartë
  2 gota qumësht të freskët
  100 gr çokollatë të shkrirë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Tavë me spinaq
  next
  Me cfarë mund të zëvendësohen vezët në gatim?