0 0
Ëmbëlsirë pa vezë

Ëmbëlsirë pa vezë

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
1 ½ filxhan miell
pak kripë
1 lugë e vogël sodë bikarbonë
3 lugë gjelle kakao
1 filxhan sheqer
1 lugë e vogël uthull
1 lugë e vogël ekstrakt vanilje
5 lugë gjelle vaj
1 filxhan ujë
cokollatë e shkrirë
Kuzhina:

  Këtë ëmbëlsirë fenomenale do ta përgatisni shpejt e akoma më shpejt do të zhduket nga pjata juaj.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 1 705 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Në tepsinë ku do të piqni ëmbëlsirën bashkojini të gjithë përbërësit e thatë- miellin, kripën, sodën bikarbonë, kakaon dhe sheqerin.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj duke përdorur tre gishtërinjë të dorës, krijoni tre gropëza të vogla tek masa.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Në njërën hidheni vaniljen e ujin, në tjetrën uthullën dhe në të tretën vajin.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Me pirun trazojini mirë të gjitha derisa të fitoni një masë homogjene.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Piqeni në furrën e parangrohur në 180 gradë për afro 35 minuta.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Pas pjekjes hidhjani çokollatën e shkrirë.

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Kofshë pule n’birrë
  i ardhshmi
  Pasta në furrë
  • 1 705 Pamje
  • 50 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: Mesatare
  • 180

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  1 ½ filxhan miell
  pak kripë
  1 lugë e vogël sodë bikarbonë
  3 lugë gjelle kakao
  1 filxhan sheqer
  1 lugë e vogël uthull
  1 lugë e vogël ekstrakt vanilje
  5 lugë gjelle vaj
  1 filxhan ujë
  cokollatë e shkrirë

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Kofshë pule n’birrë
  i ardhshmi
  Pasta në furrë