0 0
Ëmbëlsirë me reçel e çokollatë

Ëmbëlsirë me reçel e çokollatë

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
3 gota miell
2 gota qumësht
1 gotë sheqer
6 lugë gjelle reçel kajsie
2 lugë gjelle kakao
3 gr kanellë
5 gr sodë bikarbonë
1 sheqer vanilje Podravka
Glazura:
100 gr cokollatë gatimi
3 lugë gjelle qumësht
2 lugë gjelle reçel
2 lugë gjelle vaj
Kuzhina:

  Një kombinim i shkëlqyeshëm i reçelit dhe çokollatës. Ëmbël dhe shijshëm.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 1 455 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Miellin bashkojeni me sheqerin, qumështin, sodën bikarbonë dhe kakaon.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtoni kanellën, sheqer vaniljen, qumështin, vajin dhe reçelin. Përziejini të gjitha mirë.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Këtë masë hidheni në tepsinë e lyer me vaj dhe piqeni në furrën e parangrohur në 180 gradë për 20 minuta.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Çokollatën dhe reçelin shkrijini bashkë me vajin dhe qumështin. Këtë masë hidhjani sipër ëmbëlsirës.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Para servimit, ëmbëlsira ftohet mirë.

  i mëparshmi
  Krofne n’furrë
  i ardhshmi
  Sallatë me presh e patate
  • 1 455 Pamje
  • 30 min
  • Servon 6
  • Vështirësia: Mesatare
  • 180 grade

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  3 gota miell
  2 gota qumësht
  1 gotë sheqer
  6 lugë gjelle reçel kajsie
  2 lugë gjelle kakao
  3 gr kanellë
  5 gr sodë bikarbonë
  1 sheqer vanilje Podravka
  Glazura:
  100 gr cokollatë gatimi
  3 lugë gjelle qumësht
  2 lugë gjelle reçel
  2 lugë gjelle vaj

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Krofne n’furrë
  i ardhshmi
  Sallatë me presh e patate