0 0
File pule me spinaq

File pule me spinaq

Directions

Share

Perberesit:

800 gr file pule

8 luge spinaq te zier

djath

krip dhe ereza te perziera

1 vo

pak miell

Pergatitja:

Filet i prejme ne mes ne menyre qe te krijohet si nje “xhep” ne ne copen e mishit.

Ne ate “xhep” vejme pak spinaq te zier dhe te kulluar dhe pak djath.

I mbyllim dhe i vendosim pak ereza te perziera, i rrotullojme ne miell, pastaj ne ve dhe i fergojme ne vaj deri sa te skuqen.

(Visited 1,367 times, 1 visits today)
previous
Ëmbëlsirë verore
next
Sallatë Nicose
  • 1,367 Views
  • Vështirësia: Medium

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Bookmark this recipe

Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

previous
Ëmbëlsirë verore
next
Sallatë Nicose