0 0
Fiq të pjekur me djath dhie

Fiq të pjekur me djath dhie

Cuisine:

  Një recetë e thjeshtë, por shumë ushqyese dhe e shijshme.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 219 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Fiqtë ndani përgjysmë, largojuni bishtat, spërkatini me uthull e kriposini.

  Step 2
  Mark as Complete

  Piqini në furrën e parangrohur në 100 gradë për afro dy orë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Pas kësaj periudhe rriteni temperaturën e furrës dhe vazhdojeni pjekjen edhe për 30 minuta ose derisa të karamelizohen fiqtë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Pas pjekjes, fiqtë dekorojini me bajame, të cilat më parë i keni skuqur në tigan.

  Step 5
  Mark as Complete

  Sipër bajameve shtoni edhe djathin e dhisë e pak uthull. Sipas dëshirës mund të shtoni edhe pak mjaltë.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Millefeuille
  next
  Gnnochi me bizele
  • 219 Views
  • 3 hr
  • Vështirësia: Medium
  • 100/200

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Millefeuille
  next
  Gnnochi me bizele