0 0
Frappe me hurma

Frappe me hurma

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
5 hurma
1 gotë ujë të nxehtë
1/2 banane
tërshërë
kanellë
Kuzhina:

  Një shije shumë e vecantë, e shëndetshme dhe e lehtë për të prishur agjërimin tuaj në mbrëmje.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 364 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Hurmat mbulojini me ujë të nxehtë dhe lërini të pushojnë 5-10 minuta.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Më pas largojini me kujdes nga uji, qërojini dhe largojuani bërthamën.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Ujin ku i keni vendosur hurmat, hidheni në blender bashkë me hurmat e qëruara dhe gjysmë banane.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Bluajini mirë të gjitha derisa të fitoni një masë homogjene.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Masën e fituar hidheni mbi tërshërë. Sipër shtojini pak kanellë.

  Shëndet!

  i mëparshmi
  Gjoks pule n’skarë
  i ardhshmi
  Gjellë e lehtë me kungulleshka
  • 364 Pamje
  • 10 min
  • Servon 1
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  5 hurma
  1 gotë ujë të nxehtë
  1/2 banane
  tërshërë
  kanellë

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Gjoks pule n’skarë
  i ardhshmi
  Gjellë e lehtë me kungulleshka