0 0
Gjalpë bajamesh

Gjalpë bajamesh

Ingredients

2 filxhanë bajame
1 lugëz vaj kokosi
1 lugëz kripë
1 lugëz mjaltë
Cuisine:

  Kjo recetë është shumë e lehtë për t’u përgatitur, ndërsa e vetmja gjë që do t’iu duhet është pakëz durim.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 153 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Furrën ngroheni në 180 gradë dhe aty piqini për 10 minuta bajamet.

  Step 2
  Mark as Complete

  Bajamet e pjekura bëjini bashkë me vajin, kripën e mjaltën.

  Step 3
  Mark as Complete

  Miksojini për 10 minuta në blender, derisa të gjithë bajamet të bluhen mirë e të lëshojnë vajin e tyre.

  Step 4
  Mark as Complete

  Shtojini mëlmesa sipas dëshirës.

  Step 5
  Mark as Complete

  Pastaj, zbrazeni në kavanozë të sterilizuar dhe ruajeni në frigorifer.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Krem qumështi me vanilje
  next
  Tortë cokollate pa miell
  • 153 Views
  • 30 min
  • Vështirësia: Easy
  • 180

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  2 filxhanë bajame
  1 lugëz vaj kokosi
  1 lugëz kripë
  1 lugëz mjaltë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Krem qumështi me vanilje
  next
  Tortë cokollate pa miell