0 0
Gjalpë bajamesh

Gjalpë bajamesh

Përbërësit

2 gota bajame
1 lugë e vogël vaj kokosi
1 lugë e vogël kripë
1 lugë e vogël mjaltë
Kuzhina:

  Përgatitja e gjalpës së bajameve në shtëpi është jashtëzakonisht e lehtë.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 429 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Furrën ngroheni në 180 gradë.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Bajamet e renditura mbi letër pjekjeje piqini për 10 minuta.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj vendosini në mikser bashkë me vajin, kripën e mjaltën.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Miksojini të gjitha bashkë për 7 deri në 10 minuta ose derisa të bluhen mirë bajamet e të “lëshojnë” yndyrën e tyre.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Gjalpa juaj e bajameve do të jetë gati kur tekstura të jetë kremoze.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Në fund testojeni edhe një herë për mëlmesa dhe shtojini sipas dëshirës.

  Hapi 7
  E kam përfunduar këtë hap

  Ruajeni në frigorifer.
  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Ashure
  i ardhshmi
  Djath me bajame
  • 429 Pamje
  • 20 min
  • Vështirësia: e Lehtë
  • 180 grade

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  2 gota bajame
  1 lugë e vogël vaj kokosi
  1 lugë e vogël kripë
  1 lugë e vogël mjaltë

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Ashure
  i ardhshmi
  Djath me bajame