0 0
Gjellë e shpejtë stine

Gjellë e shpejtë stine

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
150 gr mish i bluar
250 gr kërpudha
70 gr presh (purrinj)
700 ml supë gjedhi
100 gr karrota
70 gr selino
1 spec
1 qepë
3 lugë gjelle vaj ulliri
2 thelpinj hudhre
2 lugë domate të bluara në blender ose salcë e gatshme domatesh
kripë
piper i zi
magdanoz
Kuzhina:

  Me pranverën vjen edhe nevoja për një laramani gjellërash, ku do të donim të përfshinim të gjitha perimet që sjell kjo stinë. Gjella në vazhdim është e tillë. Me Shije!

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 13 708 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Në vaj fërgojmë preshin e qepën e kur të zbuten pak shtojmë selinon e prerë në katrorka dhe karrotën. Kriposim e piperosim sipas dëshirës.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Më pas shtojmë edhe mishin e bluar, të cilin e fërgojmë për pak minuta duke e përzier vazhdimisht. Shtojmë edhe specin e grirë imët, kërpudhat, hudhrën, salcën e domatesh dhe në fund supën e gjedhit.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Tavën e mbulojmë me kapak dhe gjellën e ziejmë për 25-30 minuta. Përpara servimit e spërkasim me magdanoz.

  i mëparshmi
  Bukë Pashkësh me ullinj
  i ardhshmi
  Vezë Pashkësh me çokollatë
  • 13 708 Pamje
  • 40 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: Mesatare

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  150 gr mish i bluar
  250 gr kërpudha
  70 gr presh (purrinj)
  700 ml supë gjedhi
  100 gr karrota
  70 gr selino
  1 spec
  1 qepë
  3 lugë gjelle vaj ulliri
  2 thelpinj hudhre
  2 lugë domate të bluara në blender ose salcë e gatshme domatesh
  kripë
  piper i zi
  magdanoz

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Bukë Pashkësh me ullinj
  i ardhshmi
  Vezë Pashkësh me çokollatë