0 0
Gjellë me domate

Gjellë me domate

Ingredients

Adjust Servings:
200 ml domate të ziera
150 ml ujë
fide supe
magdanoz
degë selinoje
1 spec i gjelbër
50 ml vaj ulliri
kripë
Cuisine:

  Një gjellë e shpejtë dimërore, të cilën familja juaj do ta shijojë shumë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 179 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Në tenxherenë me ujë shtoni vajin dhe domatet e ziera.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtoni edhe degën e selinos bashkë me specin e gjelbërt, të cilit ia keni hequr farat.

  Step 3
  Mark as Complete

  Lëreni të ziejë për 6-7 minuta e pastaj me ndihmën e pirunit, largojeni selinon dhe hidhni tek tenxherja fidetë e supës.

  Step 4
  Mark as Complete

  Shtoni kripën dhe magdanozin e grirë imët.

  Step 5
  Mark as Complete

  Mbulojeni tenxherenë me kapak dhe ndaleni zjarrin.

  Step 6
  Mark as Complete

  Pasi ta keni zbrazur në pjatë, hidhini një lugë shtalpë dhe shërbejeni.

  previous
  Pesto e kuqe
  next
  Salca më e mirë për shpageti
  • 179 Views
  • 30 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  200 ml domate të ziera
  150 ml ujë
  fide supe
  magdanoz
  degë selinoje
  1 spec i gjelbër
  50 ml vaj ulliri
  kripë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Pesto e kuqe
  next
  Salca më e mirë për shpageti