0 0
Gjellë me mish pule

Gjellë me mish pule

Cuisine:

  Receta për një gjellë të thjeshtë, por të shijshme me mish pule na vjen pikërisht nga kuzhina e gjyshes.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 880 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Qepën e grirë skuqeni në vaj, shtoni specat e karrotat e grira bashkë me bamjen poashtu të grirë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Kaurdisini të gjitha bashkë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtoni mishin e pulës, pak ujë dhe vazhdojeni kaurdisjen.

  Step 4
  Mark as Complete

  Hidhini edhe piperin e kuq dhe gjethet e grira të selinos.

  Step 5
  Mark as Complete

  Pas kësaj shtoni patatet dhe domatet e prera në kubikë.

  Step 6
  Mark as Complete

  Mbulojini me ujë dhe vazhdojeni zierjen edhe për afro 50 minuta.

  Step 7
  Mark as Complete

  Kriposeni, piperoseni dhe sipas dëshirës shtoni edhe mëlmesa të tjera. Në fund zbukurojeni me magdanoz.

  Step 8
  Mark as Complete
  previous
  Tavë me makarona e patate
  next
  Gullash pule me makarona
  • 880 Views
  • 1 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Tavë me makarona e patate
  next
  Gullash pule me makarona