0 0
Gjellë me rrepa të kuqe

Gjellë me rrepa të kuqe

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
4 rrepë e kuqe
2 patate
vaj ulliri
100 ml ajkë për gatim
kripë dhe piper i zi
Kuzhina:

  Një gjellë e shijshme dhe e shëndetshme me përplot vitamina.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 211 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Rrepën e qëruar e të ndarë në copa ziejeni në tenxhere me ujë.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Pas zierjes, rrepën bluajeni me blender.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Patatet pritini në kubikë të vegjël dhe bashkë me rrepën e bluar vendosini në tenxhere me pak ujë.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtoni vajin e ullirit, kripën, piperin dhe ziejini bashkë të gjitha derisa të zbuten patatet.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Në fund shtoni edhe ajkën për gatim dhe vazhdojeni zierjen edhe për pak minuta.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Kuglof me çokollatë
  i ardhshmi
  Sallatë me tranguj e shtalpë
  • 211 Pamje
  • 1.20 hr
  • Servon 4
  • Vështirësia: Mesatare

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  4 rrepë e kuqe
  2 patate
  vaj ulliri
  100 ml ajkë për gatim
  kripë dhe piper i zi

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Kuglof me çokollatë
  i ardhshmi
  Sallatë me tranguj e shtalpë