0 0
Gjellë me spinaq

Gjellë me spinaq

Cuisine:

  Një drekë vitaminoze që i bën mirë trupit e shpirtit.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 493 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Në vaj skuqeni qepën e grirë imët, pastaj shtoni karrotën e prerë në rrathë dhe specin.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtoni perime të ngrira sipas dëshirës dhe vazhdoni me kaurdisjen.

  Step 3
  Mark as Complete

  Më pas shtoni edhe ajvarin, piperin e bluar, patatet e prera në kubikë, domaten e bluar dhe spinaqin e grirë trashë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Shtoni edhe gjethen e dafinës dhe gjellën ziejeni në temperaturë të ulët për 30 minuta.

  Step 5
  Mark as Complete

  Kriposeni e piperoseni sipas dëshirës.

  Step 6
  Mark as Complete

  Hidhni edhe magdanoz të thatë dhe shërbejeni.

  Step 7
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Tortë me djath, kokos e cokollatë
  next
  Tortë Kapreze
  • 493 Views
  • 1 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Tortë me djath, kokos e cokollatë
  next
  Tortë Kapreze