0 0
Gjellë me thjerrëza

Gjellë me thjerrëza

Cuisine:

  Thjerrëzat janë një bimë bishtajore e pasur me hekur dhe proteina, e këshilluar më shumë për dieta, meqë nuk përmbajnë yndyrë dhe kolesterol. Prandaj edhe e kanë marrë emrin mishi i të varfërve. E një gjellë me thjerrëza, asnjëherë nuk mund të jetë një zgjidhje e keqe!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 15,399 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Thjerrëzat vendosen në ujë gjatë natës.

  Step 2
  Mark as Complete

  Copëton qepën, karrotat e thelpinjtë e hudhrës. I fërgon të gjitha bashkë derisa zbuten. Pastaj u shton lëng ose ujë dhe kocka supe. Shton edhe kripë e mëlmesa.

  Step 3
  Mark as Complete

  Pasi të zihen u shtojmë pak ajkë për gatim dhe i miksojmë të gjitha në blender.

  Step 4
  Mark as Complete

  Para shërbimit ia shtojmë edhe një lugë kos ose ajkë.

  previous
  Sallatë me bollgur
  next
  Biskota pa gluten
  • 15,399 Views
  • 1 ore
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Sallatë me bollgur
  next
  Biskota pa gluten