0 0
Gjellë vitaminoze

Gjellë vitaminoze

Ingredients

Adjust Servings:
1/2 presh (purrinj)
2 karrota
1 selino
1 rrënjë magdanozi
pak lakër
pak bizele
1 spec
piper kokërr
1 filxhan i vogël oriz
vaj
gjethe dafine
mëlmesa miks
Cuisine:

  Të paktën një ditë në javë, ndajeni për të pastruar organizmin nga mishi, ëmbëlsirat, brumërat. Gjatë gjithë ditës konsumoni vetëm gjellë dhe kështu pastrojeni trupin tuaj.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,301 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Të gjitha perimet pritini në kubikë. Në vaj fërgoni karrotat e grira në rende e pastaj shtoni preshin e prerë. Kaurdisini bashkë për pak kohë e më pas shtoni edhe perimet e tjera.

  Step 2
  Mark as Complete

  Pasi të jenë kaurdisur bashkë për një kohë e zbutur, shtoni ujin, piperin kokërr dhe gjethen e dafinës.

  Step 3
  Mark as Complete

  Pak para përfundimit të zierjes, shtoni orizin e shpëlarë mirë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Në fund rregullojeni me kripë e piper e mëlmesa.

  Step 5
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Sallatë Popeye
  next
  Mëngjes nga frigoriferi- Tërshërë me kafe
  • 1,301 Views
  • 1 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1/2 presh (purrinj)
  2 karrota
  1 selino
  1 rrënjë magdanozi
  pak lakër
  pak bizele
  1 spec
  piper kokërr
  1 filxhan i vogël oriz
  vaj
  gjethe dafine
  mëlmesa miks

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Sallatë Popeye
  next
  Mëngjes nga frigoriferi- Tërshërë me kafe