0 0
Gjoks pule me perime

Gjoks pule me perime

Përbërësit

500 gr Gjoks pule
2 karrota
1 filxhan bizele
1 filxhan miell
1 filxhan troshka buke/galetë
2 vezë
kripë dhe piper i zi
Kuzhina:

  Pulën mbusheni me perimet tuaja të preferuara dhe shijojeni.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 306 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Karrotat qërojini dhe pritini për së gjati në katër pjesë.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Vendosini në një tenxhere bashkë me bizelet dhe ziejini derisa të zbuten.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Mishin e pulës ndajeni në copa të holla, kriposeni e piperoseni e më pas mbusheni me karrotën e bizelen e zier.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Mbështilleni si role, kalojeni në miell e më pas në vezët e rrahura e në fund në troshka buke/galetë.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Fërgojini në vajin e nxehtë, derisa të skuqen në të dyja anët.

  Ju bëfshin mirë.

  i mëparshmi
  Tortë Jaffa
  i ardhshmi
  Stir-fry aziatik
  • 306 Pamje
  • 1 hr
  • Vështirësia: Mesatare

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  500 gr Gjoks pule
  2 karrota
  1 filxhan bizele
  1 filxhan miell
  1 filxhan troshka buke/galetë
  2 vezë
  kripë dhe piper i zi

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Tortë Jaffa
  i ardhshmi
  Stir-fry aziatik