0 0
Gjoks pule me spinaq

Gjoks pule me spinaq

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
500 gr Gjoks pule
250 gr spinaq
250 gr djath mozzarella
2 vezë
1 filxhan miell
1 filxhan troshka buke/galetë
vaj
kripë dhe piper i zi
Kuzhina:

  Një darkë e lehtë dhe e shpejtë për të gjithë ju që nuk ia keni idenë se çfarë do të gatuani sonte.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 624 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Gjoksin e pulës priteni në copë të holla dhe rraheni me çekan kuzhine.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Kriposeni e piperoseni dhe lëreni mënjanë.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Spinaqit jepjani një valë , kullojeni e priteni.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Mishin e rrahur mbusheni me spinaqin e përgatitur e sipër tij renditeni djathin mozzarella.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj mishin mbështilleni në formë roleje dhe sipas nevojës përforcojeni me kleçka dhëmbësh.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Roletë e përgatitura kalojini nëpër miell, pastaj në vezë të rrahura dhe në troshka buke.

  Hapi 7
  E kam përfunduar këtë hap

  Fërgojini në vaj të nxehtë derisa të skuqen mirë.

  Ju bëfshin mirë.

  i mëparshmi
  Sallatë me patate
  i ardhshmi
  Supë vjeshte
  • 624 Pamje
  • 30 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  500 gr Gjoks pule
  250 gr spinaq
  250 gr djath mozzarella
  2 vezë
  1 filxhan miell
  1 filxhan troshka buke/galetë
  vaj
  kripë dhe piper i zi

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Sallatë me patate
  i ardhshmi
  Supë vjeshte